O firmie

Przedsiębiorstwo Produkcyjne zostało zarejestrowane 2 stycznia 1989 roku. Zaczynaliśmy naszą działalność jak wiele polskich firm – w niezwykle trudnych warunkach – bez kapitału, maszyn, lokalu i samochodu. Nie sprzyjały nam także warunki raczkującego, polskiego kapitalizmu. Za pierwsze pożyczone 1000 dolarów na 10% w skali miesiąca kupiliśmy papier z ogłoszenia prasowego. Po czterech latach zainstalowaliśmy pierwszą maszynę do cięcia kopert w nowo otwartym zakładzie w Nowym Dworze Mazowieckim.

W międzyczasie na rynek polski wszedł kapitał zagraniczny. W krótkim okresie upadło kilka firm polskich nie mogących sprostać zagranicznej konkurencji i szybko zmieniającemu się rynkowi produkcji. Dotrzymaliśmy kroku pilnie obserwując rynek, poprawiając jakość naszych wyrobów, wprowadzając nowe wzory oraz utrzymując ceny na racjonalnym poziomie. Kiedy inni korzystali z ulg Zakładów Pracy Chronionej my nadrabialiśmy to elastycznością, produkcją nietypowych kopert oraz bliskim kontaktem z Klientem. Po drodze zakupiliśmy kolejne maszyny odchodząc od ręcznej produkcji.

W 1998 roku zakład mieszczący się do tej pory przy ulicy Okunin okazał się za mały. Nowa siedziba mieściła się w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Przemysłowej 5, a od 2003 roku jesteśmy przy ul. Nowołęcznej 2. Zakład ma powierzchnię użytkową około 600 m². Nasza firma jest w 100% oparta na polskim kapitale i zatrudnia kilkanaście osób na pełen etat. Z roku na rok zwiększamy i rozszerzamy naszą produkcję. Zaczynaliśmy produkując 3 formaty kopert, obecnie posiadamy w stałej sprzedaży już ok. 1000 formatów. W grudniu 2005 roku uruchomiliśmy kolejną maszynę – klejarkę do kopert. Obecnie planujemy budowę własnego zakładu w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego.